FAQ

 

Jsou Fenetra piva spodně nebo svrchně kvašená?

Naše piva jsou převážně kvašená symbiotickou mikrokulturou mikroorganizmů, která utváří výsledný projev piva. Těchto kultur používáme více a proto různá piva mají odlišnou chuť a celkový projev. Proto je nelze zařadit ani do jedné kategorie. Ačkoliv některá Fenetra piva začínají svůj život jako svrchně kvašená, během dlouhého zrání v dřevěných sudech, se jejich charakter, právě díky divoké mikroflóře uvnitř sudu, natolik změní, že je naprosto nepodstatné je zařazovat mezi spodně či svrchně kvašená.

 

Jsou všechna Fenetra piva kyselá?

Ne všechna piva jsou primárně kyselá, ale naprostá většina má komponent kyseliny v sobě. To právě dává, v kombinaci s delším zráním v dubových sudech, pivům nezaměnitelné kouzlo a charakter. Kyselost není cílem, ale pouze součástí komplexního charakteru a zrání. Naprostá většina piv je jen lehce navinulá a bez agresivní kyselosti.  Piva jsou tak velmi přístupná a nebezpečně pitelná. A tak je máme rádi.

 

Mezi jaký pivní styl lze zařadit Fenetra piva?

Naše piva nejsou snadno zařaditelná v rámci klasických pivních žánrů a vzhledem k tomu, že jsou mnohdy inspirována historickými postupy a pivy, dnešní pivní kategorie nedávají moc prostoru pro zařazení. Naše piva mají vždy určitý element rustikality a divokosti v sobě a proto bychom je spíše zařadili do široké kategorie Farmhouse Ales.

 

Jak skladovat pivo?

Doporučujeme skladovat v chladu a temnu.

 

Kde mohu piva Fenetra zakoupit?

Mrkněte na mapu distribučních míst na těchto webových stránkách. Piva je prozatím málo, proto je i počet míst, kde lze piva zakoupit, omezen.

 

Bude pivo Fenetra dostupné i v sudech?

Prozatím ne.

 

Je možné domluvit prohlídku pivovaru?

Prozatím ne. Budova je stále ještě v rekonstrukci. Časem bychom ale prohlídky nabízeli moc rádi. Jakmile to bude možné, určitě se o tom dozvíte na našich stránkách a sociálních sítích.

 

Prodávate etikety?

Ano, etikety je možné zakoupit v pivnici Pivovaru Clock v Potštejně.

 

Jak je Fenetra propojena s Pivovarem Clock?

Značku Fenetra vlastní a provozuje Pivovar Clock. Obě značky vznikají na stejné varně. Další části výroby jsou ale striktně odděleny. A protože i postup výroby a výsledná piva jsou značně odlišné, rozhodli jsme se založit pro ně zcela nový brand.